Terapia Logopedyczna Lublin

Wsparcie logopedyczne dla dzieci i dorosłych.

Niemowlaki

Terapia logopedyczna jest wparciem dla niemowląt przed i po podcięciu wędzidełka. Jest to niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka po takim zabiegu. Doskonale uzupełnia proces fizjoterapii.

Konsultacji z logopedą wymagają także sytuacje, w których niemowlę ma trudności ze ssaniem – krztusi się, nie może poprawnie złapać sutka matki bądź smoczka butelki, podczas ssania wydaje dźwięki takie jak mlaskanie, klikanie.

Kolejnym ważnym sygnałem, który powinien skłonić rodzica do skonsultowania się z logopedą to kiedy niemowlę w ciągu dnia i podczas snu ma otwartą buzię.

Dzieci

Jeśli rodzic zauważy u dziecka sygnały, że nie rozumie ono tego co do niego mówi lub ma trudności w komunikowaniu się, jest to ważny sygnał żeby wybrać się na konsultację z logopedą.

Dorośli

Terapię logopedyczną kierujemy także do osób dorosłych. Wszelkie problemy związane z komunikowaniem się pojawiające się po udarach oraz innych incydentach neurologicznych należy skonsultować z logopedą.

Marzena Widzińska

Logopeda, terapeuta komunikacji, WWR, terapia wędzidełka, jąkanie

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.