Fizjoterapia stomatologiczna Lublin

W naszej klinice Asterion oferujemy rozmaite usługi medyczne związane z przywracaniem lub rozbudowywaniem sprawności pacjentów. W ofercie znajduje się między innymi fizjoterapia twarzoczaszki. Przeprowadzamy ją u dzieci, jak również u osób starszych. Dzięki temu, że nasi specjaliści zajmują się zarówno fizjoterapią, jak i osteopatią, nasi pacjenci mają możliwość uzyskania kompleksowej, pełnej pomocy. Wyróżnia nas przede wszystkim holistyczne spojrzenie na pacjenta i jego dolegliwości. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby z Lublina i okolic.

Czym jest fizjoterapia twarzoczaszki – stomatologiczna?

Nowoczesna fizjoterapia stomatologiczna opiera się na leczeniu okolic twarzy i szyi. Dotyczy w szczególności zaburzeń skroniowo-żuchwowych, zwanych także zaburzeniami układu ruchowego narządu żucia. Ma za zadanie zmniejszyć, a w dłuższej perspektywie czasowej całkowicie wyeliminować wszelkie nieprzyjemne dolegliwości związane z żuciem, przełykaniem czy fonacją. Dzięki niej można wykształcić lub przywrócić u pacjenta odpowiedni poziom ruchomości, zlikwidować ból czy nadmierne napięcie mięśniowe. Fizjoterapeuci stomatologiczni często współpracują z dentystami, protetykami, ortodontami, oraz chirurgami.

Terapia stomatologiczna – dla kogo?

Fizjoterapia twarzoczaszki jest szczególnie zalecana osobom borykającym się z bruksizmem, które nieświadomie trą i zaciskają zęby żuchwy o zęby szczęki. Równie pomocna może się okazać u osób po wypadkach, urazach i operacjach. Terapią stomatologiczną powinny zainteresować się również osoby, które korzystają z intensywnego leczenia dentystycznego, ortodontycznego i protetycznego. Ćwiczenia wykonywane wraz z fizjoterapeutą będą pomocne w ramach przygotowania do leczenia lub jako wsparcie w jego trakcie.

 Wskazania do terapii stomatologicznej

Bezpośrednim wskazaniem do terapii stomatologicznej są:

✅ częste bóle głowy, szczęki, szyi,

✅ ból i nadwrażliwość zębów,

✅ częste szczękościski i szumy uszne,

✅ strzyknięcia, zakłucia i dyskomfort w obrębie szczęki,

✅ problemy z połykaniem lub uczucie ciała obcego w gardle,

✅ ciągła chrypka i potrzeba odkrztuszania,

✅ asymetrie i zmiany zwyrodnieniowe okolic szczęki, żuchwy czy twarzy,

✅ ograniczenie ruchomości lub napięcie w okolicy szyi i twarzy.

Oczywiście powyższy katalog nie stanowi zbioru zamkniętego. Jeśli borykasz się z bólem lub dyskomfortem, jak najszybciej zgłoś się po pomoc. Dolegliwości związane z okolicą jamy ustnej mają tendencję do tego, że im dłużej zwlekamy z podjęciem działań, tym dłuższe, trudniejsze i bardziej kosztowne może się okazać leczenie. Jeśli więc w Twojej rodzinie występują schorzenia w obrębie jamy ustnej lub masz tendencje do niezdrowych nawyków, warto podjąć fizjoterapię stomatologiczną w ramach skutecznej profilaktyki wielu dolegliwości. Wizyty profilaktyczne mają na celu kontrolę aktualnego stanu szczęki, jamy ustnej, twarzy i szyi, a także jak najwcześniejsze wykrycie potencjalnie szkodliwych nawyków i ich korekcja, w celu niedopuszczenia do powstawania wad. Zapraszamy!

Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

 

Andrzej Chrześcijanek

Fizjoterapeuta Lublin, Osteopata Lublin

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.