Kinesiotaping Lublin

Jeśli chodzi o profesjonalny kinesiotaping Lublin oferuje usługi naszych specjalistów, którzy zapewnią pełen komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta. Metoda ta polega na oklejaniu wybranych odcinków ciała plastrami. Technika powoduje zwiększenie przestrzeni między skórą a mięśniami i ma działanie przeciwbólowe. Użycie taśm umożliwia rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Plastry pomagają w stabilizacji stawów, dlatego też znajdują zastosowanie w trakcie uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.

To bardzo doprecyzowany system diagnostyczno-terapeutyczny. Przed rozpoczęciem naklejania taśm kinezjologicznych specjalista wykonuje wiele testów przesiewowych, które umożliwiają określenie dysfunkcyjnego obszaru. Czasami okazje się, że powód dolegliwości znajduje się w innym miejscu, niż one się przejawiają. Efektywność metody jest następnie określana przez test odpowiedzi mięśniowej.

Taśma rehabilitacyjna Lublin – jak działa?

Kinesiotaping, pomimo braku substancji chemicznych i farmakologicznych, które mogłyby przedostawać się przez skórę, wykazuje bardzo korzystny wpływ na organizm i dolegliwości bólowe. Efekt często jest natychmiastowy, ale niekiedy wymaga dłuższego okresu stosowania. Proces leczenia taśmami rehabilitacyjnymi w Lublinie powinien przebiegać w specjalistycznych miejscach, ponieważ wymaga zastosowania różnych środków. Nie należy  traktować tej metody jako rozwiązania wszystkich problemów narządu ruchu, dlatego warto pamiętać, że w kwestii takiej jak kinesiotaping, Lublin i nasze Centrum Medyczne Asterion mogą zaoferować kompleksową pomoc i tym samym – ulgę w dolegliwościach. W sytuacji pojawienia się kontuzji i dolegliwości bólowych, na przykład bólu kolana, zastosowanie tapingu umożliwia uprawianie sportu i innych aktywności bez dużego dyskomfortu, stanowiąc podporę dla mięśnia i chroniąc po przed dalszym uszkodzeniem,. Dzięki temu taśmy są dobrym rozwiązaniem dla sportowców. Gwarantuje także zwiększenie siły mięśniowej poprzez zapewnienie lepszego ukrwienia.

Kinesiotaping – wskazania

Jeśli chodzi o metodę, w której stosowana jest taśma rehabilitacyjna, Lublin i nasze Centrum Medyczne Asterion oferuje pomoc nie tylko w zakresie problemów z narządem ruchu. Wskazania obejmują m.in. urazy i nadwyrężenia (naderwanie mięśnia, skręcenie stawu), wady kręgosłupa i klatki piersiowej, zespoły bólowe kręgosłupa i kończyn, dolegliwości bólowe o podłożu zwyrodnieniowym, zaburzenia limfatyczne, terapię blizn, czy też wady ustawienia stóp. Taśmy można także wykorzystać na niemal każdą partię ciała – łopatki, nadgarstek, kręgosłup, łydki, czy brzuch.

Kinesiotaping – rezultaty

Do rezultatów terapii dynamicznego plastrowania można zaliczyć złagodzenie bólu poprzez uniesienie skóry i zniwelowanie podrażnienia receptorów bólowych. Dlatego właśnie pacjenci nazywają często plastry kinezjologiczne taśmami przeciwbólowymi.

Miejscowa poprawa krążenia krwi i zwiększenie napływu krwi usprawnia metabolizm i pomaga w szybszym usunięciu zbędnych produktów przemiany materii. W obrzęku limfatycznym plastrowanie umożliwia odprowadzenie nadmiaru chłonki do większych jej zbiorników i równocześnie zmniejszenie opuchlizny. Metoda jest również stosowana w pediatrii. Korekcja ustawienia kończyn i pomoc w funkcjonowaniu mięśni i torowaniu ruchu to niektóre z przykładów zastosowania techniki kinesiotapingu u dzieci. Zachęcamy do zaufania specjalistom z Centrum Medycznego Asterion i kontaktu w celu umówienia konsultacji.

Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

Kamil Jurak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, specjalista terapii wisceralnej

Michał Stojański

Fizjoterapeuta, student Osteopatii, terapia blizn - scar work

Artur Łojek

Fizjoterapeuta manualny, Dyplomowany Masażysta, PNF

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.