Masaż klasyczny i relaksacyjny Lublin

W dzisiejszym świecie żyjemy szybko i intensywnie. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że potrafimy znaleźć także czas dla siebie, po to aby móc się wyciszyć i zrelaksować. Masaż to idealny wybór jeśli chcesz pozwolić by ktoś o Ciebie zadbał.

Masaż relaksacyjny

To idealny wybór jeśli chcesz podarować sobie odrobinę luksusu i odprężenia. Nasze ciało gromadzi wiele napięć, których trudno nam się pozbyć w codziennym zabieganiu. Masażysta może Ci w tym pomóc! Dzięki relaksacyjnemu masażowi odprężysz się, a masażysta rozluźni twoje mięśnie i zredukuje napięcia.

Długotrwałe napięcia w ciele mogą wpływać niekorzystnie na Twój stan zdrowia. Zwłaszcza powszechne dolegliwości takie jak bóle kręgosłupa, karku, czy szyi, często towarzyszące siedzącemu trybowi pracy.

Badania wykazują, że profesjonalny masaż może nawet wspomagać leczenie stanów lękowych i depresyjnych.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny różni się od masażu relaksacyjnego intensywnością. Jest on mocniejszy w doznaniach i nastawiony na rozluźnienie mięśni. Jeśli, więc zmagasz się z przewlekłym stresem, długotrwałymi bólami czy napięciami to właśnie masaż klasyczny może okazać się świetnym wyborem. Wskazaniem może być także ból placów, kręgosłupa, przykurcze lub przemęczenie.

Masaż klasyczny pomoże także:

  • zmniejszyć obrzęki,
  • wspomoże stymulacje przepływu krwi i limfy,
  • poprawi utlenowania tkanki mięśniowej,
  • poprawi elastyczności powięzi,
  • wspomoże poprawę krążenia chłonki,
  • poprawi elastyczności skóry, witalności tkanek miękkich,
  • wspomoże krążenie oraz sprawność układu kostno – stawowego.

Lepsza komunikacja układu nerwowego na poziomie receptorów, rozładowanie stresu emocjonalnego, normalizacja autonomicznego układu nerwowego. Lepsza regulacja hormonalna na poziomie kości krzyżowej i miednicy. Lepsza witalność jelit i praca jamy brzusznej. Lepsza elastyczność klatki piersiowej i poprawa wydolności oddechowej. Poprawa zakresu ruchu i lepsza regeneracja stawów. Sprawne leczenie kontuzji i bólu przewlekłego. To niewątpliwe zalety takiego zabiegu.

Profesjonalna opieka

W naszej Klinice masaż wykonywany jest przez dyplomowanego masażystę, którego wiedza wsparta jest wiedzą zdobytą na studiach z Fizjoterapii – Artur Łojek.

Przyjdź i pozwól nam o siebie zadbać!

Artur Łojek

Fizjoterapeuta manualny, Dyplomowany Masażysta, PNF

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.