Fizjoterapia kręgosłupa Lublin

Fizjoterapia kręgosłupa w Centrum Medycznym Asterion. Jest to nowoczesna, lubelska placówka, w której pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną. W codziennej pracy zajmujemy się m.in. fizjoterapią kręgosłupa, przynosząc ulgę osobom z licznymi dolegliwościami pleców, w tym urazami czy przeciążeniami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową listą świadczonych usług.

 

Kompleksowa fizjoterapia kręgosłupa

Nasz ośrodek odwiedzają pacjenci zmagający się z bolesnymi schorzeniami o różnej etiologii. Zachęcamy do umówienia wizyty cierpiących z powodu starych oraz nowych uszkodzeń tkanek, mięśni czy stawów. Jeżeli doskwierają Ci bóle kręgosłupa, które nie ustają pomimo stosowania leków, terapia kręgosłupa może być odpowiedzią na Twoje problemy.

Służymy wsparciem osobom, które uskarżają się na przedłużające się dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym czy ostre bóle kręgosłupa. Dyskomfort może pojawiać się np. przy podnoszeniu dużych ciężarów albo długim siedzeniu w tej samej pozycji. Nieleczone schorzenia mogą rozwinąć się do formy przewlekłej, co prowadzi do ograniczenia mobilności, a nawet niepełnosprawności.

 

ból pleców, fizjoterapia kręgosłupa

Nowoczesna terapia kręgosłupa

 

Wykonujemy zabiegi z zakresu fizjoterapii u pacjentów w każdym wieku, jak również u ludzi po operacjach. Przyjmujemy też kobiety spodziewające się potomka. Miasto, w którym przeprowadzamy konsultacje oraz leczenie, to Lublin.

 

Prowadzona przez nas fizjoterapia kręgosłupa może obejmować masaże, terapię manualną, czy terapię osteopatyczną. O tym, która metoda nadaje się najbardziej do terapii danego pacjenta, decyduje specjalista.

 

Indywidualna fizjoterapia kręgosłupa

Osobom z bólami kręgosłupa polecamy ćwiczenia indywidualne dobrane przez fizjoterapeutę na podstawie wywiadu oraz badania funkcjonalnego. Ich zadanie polega na wzmocnieniu osłabionych grup mięśni. Prócz tego treningi rozciągają przykurcze, które mają negatywny wpływ na postawę ciała, zmuszając chorego do przyjmowania niewłaściwej pozycji.

Dzięki indywidualnie dobranym ćwiczeniom pacjenci uczą się, jak unikać nawrotu bolesnych dolegliwości. Do najważniejszych zalet treningów zalicza się zachowanie sprawności narządu ruchu. Nawet kiedy ból oraz dyskomfort zanikną, nie należy rezygnować z ćwiczeń. Brak aktywności fizycznej z dużym prawdopodobieństwem przełoży się na szybki powrót bólu. Dotyczy to szczególnie ludzi prowadzących siedzący tryb życia.

 

Terapia kręgosłupa w Lublinie

W Centrum Medycznym Asterion zapewniamy pomoc przy ostrych oraz przewlekłych bólach kręgosłupa. Ustalamy źródło dolegliwości, a następnie kierujemy pacjenta na odpowiednio dobraną fizjoterapię. W zależności od danego przypadku dobieramy najlepszą technikę. Przykładowo, przy bólach pleców kobiet ciężarnych skupiamy się na delikatnych metodach powięziowych oraz kinesiotapingu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług osoby, które zamieszkują Lublin oraz sąsiednie miejscowości. Oferujemy wiedzę oraz doświadczenie kadry złożonej z certyfikowanych fizjoterapeutów. W codziennej pracy stosują nowoczesne metody o potwierdzonej skuteczności.


Sprawdź naszych terapeutów -> Nasz zespół

 

Kamil Jurak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, specjalista terapii wisceralnej

Przemysław Pogorzelski

Fizjoterapeuta, student III roku Osteopatii

Andrzej Chrześcijanek

Fizjoterapeuta Lublin, Osteopata Lublin

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.