Fizjoterapia sportowa Lublin

Czym się zajmuje fizjoterapia sportowa / fizjoterapeuta sportowy?

Fizjoterapia sportowa zajmuje się pracą ze sportowcami, osobami uprawiającymi sport lub osobami, które chciałyby zacząć go uprawiać, ale z różnych powodów jest im ciężko. Wśród odbiorców fizjoterapii sportowej mogą być także dzieci, ponieważ niektóre sporty generują szczególnie duże ryzyko uszkodzeń rozwijającego się, młodego organizmu. Nasi fizjoterapeuci sportowi pomogą wyleczyć każdy uraz, szybciej wrócić do sprawności po kontuzji, a także zwiększyć zakres ruchu mięśni i stawów. Zwiększony zakres ruchu to z kolei większa siła i wydajność w czasie treningów. Dzięki temu, że pracują u nas również specjaliści w dziedzinie osteopatii, możemy spojrzeć na bardziej złożone problemy całościowo. Działalność osteopaty oprócz dolegliwości somatycznych obejmuje również dolegliwości związane z psychiką, co jest szczególnie ważne w przypadku sportu wyczynowego i pokonywania blokad psychicznych związanych z narządem ruchu.

Fizjoterapia sportowa – dla kogo?

Kontakt z fizjoterapeutą sportowym powinna podjąć każda osoba, która chciałaby:

 • poprawić wyniki i zwiększyć sprawność,
 • przyspieszyć regenerację,
 • zadbać o stawy i prawidłową postawę,
 • jak najszybciej wrócić do sprawności po przerwie w treningach,
 • uporać się z dolegliwościami bólowymi oraz znaleźć ich przyczynę,
 • obiegać urazom i kontuzjom w przyszłości,
 • szybciej zobaczyć efekty treningowe.

Oprócz tego do fizjoterapeuty warto się zgłosić, jeśli z jakiegoś powodu odczuwasz ból w trakcie treningu, mimo że wydaje Ci się, że poprawnie wykonujesz wszystkie ruchy. Fizjoterapeuta pomoże znaleźć słabsze partie mięśniowe, które wymagają wzmocnienia lub odblokować działanie mięśni, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Pomoże także dobrać ćwiczenia stymulujące mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację i utrzymanie niektórych narządów we właściwym miejscu. Wzmacnianie mięśni głębokich umożliwia uniknięcie zmian zwyrodnieniowych i wad podstawy, a także rozmaitych chorób oraz dolegliwości.

Fizjoterapeuta sportowy nie tylko dla sportowców

Fizjoterapeuta sportowy wbrew obiegowej opinii nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób uprawiających sport wyczynowo. Kontakt ze specjalistą będzie wskazany również w sytuacji, w której chciałbyś zacząć uprawiać sport, ale nie wiesz, od czego zacząć. Często osoby, które do pewnego momentu prowadziły siedzący tryb życia, są po ciąży lub operacji, nie są w stanie wykonywać ćwiczeń proponowanych np. na zajęciach fitness. Fizjoterapeuta sportowy podpowie, co robić, aby rozwijać swoją sprawność fizyczną i mobilność oraz jak ćwiczyć bezpiecznie.

URAZY SPORTOWE

 • Skręcenie kostki,
 • Powrót do formy stabilizacji stawu
 • Fizjoterapia w przygotowaniu do zabiegu rekonstrukcji więzadła ACL oraz opieka pooperacyjna, przywrócenie właściwych zakresów ruchu w kolanie.
 • Terapia po naderwaniach mięśniowych
 • Regeneracja mięśni po treningu
 • Wspomaganie naderwanych więzadeł
 • Wspomaganie leczenia naderwanych łąkotek

Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich mieszkańców Lublina i okolic.

W ofercie naszego centrum medycznego Asterion istnieje możliwość konsultacji i terapii z fizjoterapeutą lub osteopatą – takie połączenie jest szczególnie korzystne dla naszych pacjentów, gdyż obie te dziedziny doskonale się uzupełniają. Ponieważ mamy świadomość tego, że sport mimo swoich wielu zalet bywa kontuzjogenny i obciążający dla stawów oraz mięśni, proponujemy między innymi fizjoterapię sportową. Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

Kamil Jurak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, specjalista terapii wisceralnej

Artur Łojek

Fizjoterapeuta manualny, Dyplomowany Masażysta, PNF

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.