Leczenie wad postawy Lublin

Wady postawy i ich terapia to jeden z głównych obszarów działań naszego centrum medycznego Asterion. Nasza oferta jest kierowana przede wszystkim do mieszkańców Lublina i okolic. Prowadzimy terapię wad postawy dzieci i dorosłych. Wyróżnia nas możliwość uzyskania pomocy zarówno od fizjoterapeuty, jak i osteopaty. Dzięki łączeniu tych dwóch dziedzin mamy możliwość spojrzeć na problem w sposób holistyczny. Naszym celem jest poprawa jakości codziennego życia naszych pacjentów w różnym wieku.

 

Wskazania do terapii wad postawy

Poszczególne wady postawy, kiedy się już pojawią, najczęściej pociągają za sobą powstawanie kolejnych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze podjęcie ich terapii. Wśród wad postawy, które uznaje się za wskazanie do takiej terapii, wyróżniamy:

 

  • skoliozę, pogłębioną kifozę lub lordozę,
  • plecy okrągło-wklęsłe,
  • plecy płaskie,
  • kolana szpotawe i koślawe,
  • stopę koślawą, szpotawą, końsko-szpotawą,
  • płaskostopie.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub swojego dziecka którąś z wymienionych wad postawy, jak najszybciej zgłoś się po pomoc. Nasi fizjoterapeuci i osteopaci pomogą określić czy mamy do czynienia z wadą postawy, czy też nie. Czasem zdarza się również, że niektórzy poprzez nieprawidłowe nawyki zwiększają ryzyko wystąpienia wad w przyszłości. Zadaniem naszych specjalistów jest wyleczenie wad oraz zapobieganie ich powstawaniu.

 

Leczenie wad postawy w Lublinie

Terapię wad postawy rozpoczynamy od dokładnego wywiadu związanego z dolegliwościami pacjenta. Następnie przechodzimy do oględzin i diagnozy, szukamy przyczyn oraz tworzymy plan leczenia. W podejmowanych działaniach łączymy techniki manualne, metodę PNF i FITS, wraz z ćwiczeniami, które odpowiadają indywidualnym potrzebom naszych pacjentów. Ćwiczenia wykonuje się na indywidualnych sesjach z fizjoterapeutą lub osteopatą. Specjalista udziela wskazówek na temat ćwiczeń, które należy wykonywać samodzielnie w domu. Instruuje również w zakresie zdrowych nawyków związanych z prawidłową postawą.

 

Metoda PNF

Metoda PNF polega na nerwowo-mięśniowym torowaniu ruchu. Początkowo skierowana była głównie do osób borykających się z chorobami neurologicznymi, jednak obecnie jest wykorzystywana w różnych formach leczenia. Jej celem jest wykształcenie u pacjenta określonych umiejętności ruchowych, których pacjent nigdy nie wykształcił lub które utracił w wyniku urazów i rozmaitych zdarzeń. Pacjent na nowo uczy się ruchu za pomocą wielozmysłowego bodźcowania. W tej metodzie szuka się mocnych stron fizjologii pacjenta, a także wyznaje zasadę terapii bez bólu.

 

Metoda FITS

Metoda FITS jest jedną ze specyficznych metod leczenia między innymi skoliozy. Wybierając terapię za pomocą tej metody, stopniowo usuwa się bariery, które ograniczają zakres ruchów pacjenta, a także kształtuje się nowe, pozytywne wzorce ruchowe. Metoda obejmuje również naukę prawidłowych nawyków chroniących postawę, uświadamianie pacjenta oraz indywidualne podejście do każdego przypadku. Jej istotnym elementem jest także wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń przez pacjenta w domu. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszej klinice.

Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.