Fizjoterapeuta dziecięcy i niemowlęcy Lublin

O tym, jak ważny jest prawidłowy rozwój psychomotoryczny dzieci, wie każdy fizjoterapeuta dziecięcy, ale także każdy rodzic czy opiekun. Jeśli w odpowiednim momencie uda się wychwycić zaburzenia rozwojowe, można leczyć je już na wczesnym etapie. Dzięki temu potencjalnych zaburzeń można pozbyć się jeszcze zanim te zdążą się na dobre rozwinąć. Wówczas możliwe jest, że w przyszłości nie pozostanie po nich żaden ślad. Żeby wychwycić problemowe wzorce ruchowe, czy nieprawidłowości w postawie dziecka, warto udać się fizjoterapeuty lub osteopaty dziecięcego. W naszym centrum medycznym pracują wyłącznie wykwalifikowani do pracy z najmłodszymi terapeuci, gotowi pomóc w przypadku różnorodnych dolegliwości układu ruchu czy układu współczulnego. W Asterion każdy maluch może poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta niemowlęcy?

Nasz fizjoterapeuta niemowlęcy w Lublinie może pomóc nauczyć się prawidłowo postępować z noworodkiem podczas wielu codziennych czynności. Dla rozwoju dziecka nie pozostaje obojętne to, w jaki sposób je nosimy, układamy, podnosimy i odkładamy. Ponadto, fizjoterapeuta może ocenić poziom rozwoju motorycznego niemowlęcia i sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Rehabilitacja niemowląt w Lublinie jest również niezbędna w sytuacji, w której już doszło do pewnych nieprawidłowości. Pozwala na skorygowanie ich i umożliwia jak najszybszy powrót do pełnej sprawności dziecka. Jeśli podejrzewasz u swojego niemowlęcia kolki, podejrzewasz, że może mieć za krótkie wędzidełko lub też na przykład zauważasz asymetrie w budowie ciała, zgłoś się do jednego z naszych specjalistów.

Metody Bobath i PNF

W pracy z najmłodszymi oprócz osteopatii korzystamy również z metod fizjoterapeutycznych, takich jak Bobath i PNF. Metoda PNF polega na uczeniu dziecka szybkości, kierunku i kolejności prawidłowych ruchów. Ruchy stosowane w tej metodzie są bardzo podobne do tych, z których korzysta się na co dzień. NDT-Bobath hamuje nieodpowiednie odruchy, a wzmacnia te prawidłowe. Rehabilitacji za pomocą tej metody poddaje się całe ciało dziecka, a nie tylko poszczególne jego części. Fizjoterapeuta-rehabilitant formułuje również wskazówki dla rodzica i uczy, jak wdrożyć je w domu.

Fizjoterapeuta dziecięcy w Lublinie

Osteopata dziecięcy z Lublina może pomóc rozwiać wątpliwości związane z prawidłowym rozwojem dziecka, a także otoczyć je odpowiednią opieką w sytuacji, w której rozwój nie postępuje prawidłowo. Oprócz pracy z niemowlętami pomagamy również nieco starszym dzieciom. Do fizjoterapeuty lub osteopaty warto się wybrać, jeśli Twoje dziecko:

  • cierpi na schorzenia neurologiczne,
  • boryka się z bólem lub nadmiernym napięciem mięśniowym,
  • krzywo chodzi i często się potyka,
  • nie rozwija się równomiernie,
  • cierpi na wady postawy czy skoliozę,
  • ma wady stóp czy koślawe kolana.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia pierwszej wizyty, podczas której specjalista przeprowadzi rzetelny wywiad i zaproponuje odpowiednią terapię.

Magdalena Kolibska

Fizjoterapeutka dziecięca, NDT Bobath, FITS Master

Przygotowane przez nas filmy z naszymi specjalistami pozwolą wam zobaczyć pracę terapeuty oraz pokażą wam jak sami możecie zastosować niektóre techniki wyciszające i uspakajające dziecko. Zaprezentują wam także prawidłową pielęgnację niemowlaka, czyli tak zwany handling.
Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapisując się do naszego newslettera w formularzu poniżej otrzymacie w prezencie dwa darmowe e-booki, przygotowane przez naszego specjalistę Konrada Skrzata. Tematem e-booków jest profilaktyka i przeciwdziałanie plagiocefali oraz problem zaparć u dzieci i niemowląt.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.