Terapia osteopatyczna Lublin

Jedną ze specjalizacji naszego centrum medycznego Asterion jest terapia osteopatyczna, osteopatia. Dzięki temu, że nasi osteopaci są równocześnie specjalistami z zakresu fizjoterapii, oferowana przez nas pomoc jest kompleksowa. Nasze spojrzenie na pacjenta cechuje całościowe podejście i koncentracja na indywidualnych cechach każdego przypadku. Ofertę kierujemy szczególnie do mieszkańców Lublina i okolic.

 

Czym jest osteopatia?

Osteopatia to manualna metoda diagnostyczno-terapeutyczna. Jej celem jest poprawa jakości codziennego funkcjonowania pacjenta. Za jej pomocą dążymy do zwiększenia zakresu ruchomości stawów i mięśni, niwelowania dolegliwości bólowych i rozwijania ogólnej sprawności organizmu. Dzięki osteopatii można również walczyć z nadmiernym napięciem mięśniowym i zastojem żylnym. Terapią osteopatyczną leczymy niemowlęta, dzieci i dorosłych, a także kobiety w ciąży. Ta forma terapii jest całkowicie bezpieczna i zdecydowanie bezbolesna.

 

Wskazania do terapii osteopatycznej

Wizyta u osteopaty będzie odpowiednim wyborem, jeśli borykasz się z:

✅ ciągłym bólem uogólnionym lub miejscowym,

✅ nadmiernym napięciem mięśniowym,

✅ zmniejszoną ruchomością lub bólem stawów i mięśni,

✅ stanem zapalnym, niewyleczonym urazem, czy kontuzją,

✅ zastojami limfatycznymi,

✅ obniżoną sprawnością motoryczną i odpornością,

✅ rwą kulszową.

Ponieważ osteopata leczy również noworodki, należy wspomnieć, że wskazaniem do wizyty w przypadku dzieci są:

✅ częste kolki,

✅ ból,

✅ trudności z karmieniem

✅ podejrzenie zaburzeń rozwojowych.

Nasi specjaliści pomogą określić czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także sformułują odpowiednie wskazówki do postępowania z dzieckiem dla rodziców. Dla zdrowia oraz komfortu malucha nie bez znaczenia pozostaje to, w jaki sposób się je podnosi czy odkłada. Nasi specjaliści przekażą wiedzę na temat metod zgodnych z najnowszą wiedzą, a w razie potrzeby zaproponują odpowiednie leczenie i zlecą lub wykonają dodatkowe badania.

 

Specyfika terapii osteopatycznej

Terapia osteopatyczna jest nieco bardziej rozbudowana, niż inne rodzaje terapii. Zakłada bardzo wnikliwą, całościową diagnozę i długotrwałość osiągniętych efektów. Przed przystąpieniem do leczenia osteopata przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem lub opiekunem pacjenta. Następnie przechodzi do oględzin, badania i diagnozy oraz propozycji odpowiedniej metody leczenia. Wśród nich można wyróżnić między innymi techniki oparte na energetyzacji mięśni, kontrnapięciu, manipulacji i artykulacjach. Ćwiczenia wykonywane wraz z osteopatą mogą polegać na wykonywaniu odpowiednich ruchów w pełnym zakresie stawowo-mięśniowym, rozciąganiu czy też masażu. Metody i techniki oddziaływań dobiera się każdorazowo do potrzeb i problemów konkretnego pacjenta.

W naszym centrum medycznym Asterion dbamy o to, aby każdy pacjent otrzymał kompleksową opiekę. Zatrudniamy wyłącznie pasjonatów fizjoterapii i osteopatii. Każdy z naszych pracowników ma ulubioną metodę lub obszar, w którym się specjalizuje – pomagamy w problemach podologicznych, kostno-stawowych, związanych z twarzoczaszką czy prawidłowym rozwojem i postawą. Dzięki temu niezależnie od tego, z jakim problemem się borykasz, u nas znajdziesz odpowiednią pomoc. Zapraszamy!

 Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

 

Andrzej Chrześcijanek

Fizjoterapeuta Lublin, Osteopata Lublin

Konrad Skrzat

Fizjoterapeuta, osteopata dziecięcy

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.