Fizjoterapia kobiet w ciąży w Lublinie

Fizjoterapia dla kobiet w ciąży ma uelastycznić mięśnie dna miednicy, krocza i stawów biodrowych oraz złagodzić ból pleców towarzyszący ciąży i pojawiający się w trakcie porodu. To niezwykle ważna terapia wykorzystująca wiedzę takich specjalistów, jak osteopaci, terapeuci manualni i fizjoterapeuci – w zależności od problemu i celu, jaki został założony. Ta forma rehabilitacji normalizuje funkcjonowanie układu krążenia, oddechowego, dokrewnego, nerwowego, kostno-stawowego oraz więzadłowo-mięśniowego. W Asterion dbamy o komfort każdej z kobiet odwiedzających naszą klinikę. Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowego charakteru okresu, jakim jest ciąża i dokładamy starań, by każda pacjentka czuła się u nas bezpiecznie.

Niewątpliwie ciąża jest dla wszystkich pań wyjątkowym czasem, nie tylko pod względem emocjonalnym, ale także fizycznym. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian fizjologicznych, które często wywołują uciążliwe dolegliwości. Chociaż wiele symptomów bólowych w ciąży wynika właśnie z tego stanu, przez co może on utrudniać codzienne funkcjonowanie. Trzeba jednak pamiętać, że dobre samopoczucie mamy ma wpływ także na znajdujące się w brzuszku dziecko.

 

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży – Lublin

Bóle pleców, obrzęki kończyn, nietrzymanie moczu i rozstępy to jedne z najpopularniejszych dolegliwości, jakie towarzyszą wszystkim kobietom w ciąży. Najwięcej dokuczliwych przypadłości pojawia się w drugim trymestrze i nasila się wraz z postępem ciąży. Dla takich pacjentek Lublin i nasza klinika Asterion oferuje pomoc w łagodzeniu bólów poprzez diagnozę problemu i zaplanowanie leczenia – odpowiednie ćwiczenia i masaże, które zmniejszą obrzęki i złagodzą miejscowy dyskomfort. Fizjoterapeuta może dodatkowo przekazać pacjentce wiedzę o profilaktyce dolegliwości bólowych i zaproponować bezpieczne ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu.

 

Metody rehabilitacji dla kobiet w ciąży – Lublin

Specjaliści z Asterion z Lublina pomagają ciężarnym rozwiązać problemy dotyczące drętwienia kończyn, dolegliwości bólowych oraz blizn po CC. Szczególnie popularny jest kinesiotaping – metoda wykorzystująca plastry kinezjologiczne, które idealnie sprawdzają się jako wspomaganie terapii lub eliminacja objawów bólowych w ciąży. Właściwie naklejone mogą szybko wyeliminować ból pleców i napięcie karku. Technika ta jest bezpieczna z uwagi na delikatny wpływ na przepływ chłonki w tkance podskórnej oraz na układ nerwowy. W przypadku braku działania czy nasilenia się objawów można plaster szybko usunąć ze skóry. Przeciwwskazaniem jest uczulenie na klej, który stanowi element plastra, owrzodzenia skóry czy choroby tkanki łącznej. Nasza klinika w Lublinie stosuje kinesiotaping u kobiet w ciąży, żeby zmniejszyć objawy bólowe, odciążyć brzuch i poprawić ruchomość kręgosłupa. Nawet przy zagrożonej ciąży to bezpieczne, ponieważ działania przeprowadza się na poziomie skóry i powięzi powierzchniowej.

Fizjoterapia dla kobiet w ciąży to także terapia blizn po CC. Tak jak każda blizna wymaga właściwej pielęgnacji. Istnieje wiele doniesień naukowych, koncepcji i opinii, kiedy warto zacząć pracę nad blizną. Pewne jest jednak to, że czas po wykonaniu cięcia warunkuje, co można z daną zmianą zrobić. Wynika to z faz regeneracji tkanek. Najbezpieczniej jest ślad pooperacyjny leczyć po upływie 7 – 8 tygodnia po cięciu. Decyzję o podjęciu pracy nad blizną po CC warto jednak skonsultować z terapeutą, jeśli jest świeża. Zapraszamy do konsultowania przypadku ze specjalistami z Asterion.

Koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi filmami 🙂
https://www.youtube.com/channel/UCAyEGbzLt1Znp9SvJTZBETA

Zapraszamy także do lektury artykułów napisanych przez naszych specjalistów: https://asterion.com.pl/artykuly/

Sara Moraczewska (Pawluk)

Fizjoterapeutka urologiczna, ginekologiczna, seksualna i proktologiczna

Andrzej Chrześcijanek

Fizjoterapeuta Lublin, Osteopata Lublin

Kamil Jurak

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, specjalista terapii wisceralnej

Zapisz się do newslettera i otrzymaj Darmowy eBook ”Plagiocefalia pozycyjna” i "Zaparcia u dzieci"

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.